Teknik Çizim

Group of young architects looking at laptop display in office

SNY Bilişim Akademi  Teknik Çizim Uzmanlığı Eğitimi

Bu eğitimi Neden SNY Bilişim Akademiden Almalıyız?

SNY Bilişim Akademisi İki şubesi ve konusunda deneyimli kadrosu  ile kendisini ispatlamış, kendi alanında güncel bilgi ve becerileriyle donanmış hocaları ile eğitimlerini öğrencilere vermektedir. Bilişim eğitimi konusunda lider olan kurumumuz bölgemizde öncü olup konusunda uzman kadrosuyla Bilişim eğitimi veren tek kuruluştur.

Tamamlandığında Kazanılacak Nitelikler

Autocad, 3D & Revit Teknik Çizim Uzmanlığı Kursu sizlere Teknik çizim konusunda çeşitli projeleri oluşturma imkanı sağlar. Teknik çizim  Teknolojisini 3D ve Autocad Eğitimi alarak geliştirebilirsiniz. Teknik çizim Kursu ile hem 3d Max  hem de Autocad uygulamalarıyla çeşitli çizimler yapabilirsiniz. 3d Max ve Autocad ile çizim yapmak isteyen kişiler için hazırlanmış gelişmiş çizim tekniği içeriğine sahip bir eğitim programıdır. 3d Max ve Autocad Eğitimi aldığınız sürece 5 ana başlık altında eğitimlerinizi tamamlayacaksınız.  Bunlardan üçü  çizim ağırlıklı diğer iki program ise çizimler üzerinde yapılacak ışıklandırma, render ve Photoshop ile Resim düzenleme olarak özetlene bilir. 3d Max ve Autocad teknolojisi iki ve üç boyutlu çizimler yapabilir konuma gelirsiniz. Teknik çizim konusunda hazırlanan eğitim modelimiz ender eğitim programlarından biridir.  Bu programın amacı; yetkinliklerinizi, Teknik çizim konusunda dünyanın her yerinde kabul gören, Autocad ve 3d Max konusunda sizleri geliştirmektir. Bu eğitimleri Mimarlık Büroları, İç mimarlık Büroları, Peyzaj Mimarlık Büroları, Makine Mühendislik şirketlerinde, İnşaat müh. şirketlerinde, Endüstri ürünleri tasarım şirketlerinde, Fuar standı tasarım şirketlerinde, Gemi inşaatı şirketlerinde, Otomotive sektöründe, Takı tasarımı gibi alanlarda iş arayan veya bu alanlarda çalışıp kendilerini geliştirebilirler. Başta Mühendislik Mimarlık dallarında okuyan bütün öğrencilerin kesinlikle almaları şiddetle tavsiye edilmektedir.  Bu eğitimler sayesinde  Mimarlık ve mühendislik dallarında eğitim alan öğrencilerin iş hayatına atıldıklarında kullanacakları yazılımlarda piyasa koşullarının gerektirdiği yeterliliklere sahip olmalarını sağlamaktır. Bu alanlarda eğitim görmeyen öğrencilerimiz için hedefimiz 3D modelleme/görselleştirme alanlarında gittikçe artan Freelance eleman ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte yetkinlikler kazandırmaktır.

Tamamlandığında Kazanılacak Nitelikler

Bu programın amacı; yetkinliklerinizi, Teknik çizim konusunda dünyanın her yerinde kabul gören, Autocad ve 3d Max konusunda sizleri geliştirmektir. Bu eğitimleri Mimarlık Büroları, İç mimarlık Büroları, Peyzaj Mimarlık Büroları, Makine Mühendislik şirketlerinde, İnşaat müh. şirketlerinde, Endüstri ürünleri tasarım şirketlerinde, Fuar standı tasarım şirketlerinde, Gemi inşaatı şirketlerinde, Otomotive sektöründe, Takı tasarımı gibi alanlarda iş arayan veya bu alanlarda çalışıp kendilerini geliştirebilirler. Başta Mühendislik Mimarlık dallarında okuyan bütün öğrencilerin kesinlikle almaları şiddetle tavsiye edilmektedir.

Teknik Çizim Kursuna Kimler Katılmalı?

Bu eğitimler sayesinde Mimarlık ve mühendislik dallarında eğitim alan öğrencilerin iş hayatına atıldıklarında kullanacakları yazılımlarda piyasa koşullarının gerektirdiği yeterliliklere sahip olmalarını sağlamaktır. Ayrıca bu alanlarda eğitim görmeyen öğrencilerimiz için hedefimiz 3D modelleme/görselleştirme alanlarında gittikçe artan Freelance eleman ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte yetkinlikler kazandırmaktır.

Eğer 3d veya Teknik çizim konunda iş hayatına girmeyi düşünüyorsanız Bu eğitimlerin alınması gerekmektedir. Özellikle Teknik çizim uzmanlığını hedefleyen öncelikle tasarım teknikerleri, mimarlık ve mühendislik alanlarında eğitim alan öğrencilerin iş hayatına girmeden önce mutlaka bu eğitimleri alarak uygulama alanında kendilerini geliştirmeleri büyük önem taşımaktadır. Bu eğitimler alınırken kendi portfolyolarını hazırlayarak işe giriş esnasında cv olarak kullanma imkanı sağlar.

Teknik Çizim Uzmanlığı (AutoCad – 3D MAX – Revit) Eğitim Süresi

Öğrencilerimiz 200 saatlik eğitim paketine katılacaklar.